Článek
Padesátník Carlos Vives je dnes v Jižní Americe na vrcholu popularity, jeho album Corazon Profundo bylo nominováno na desku roku a Volví A Nacer na píseň roku.
Illya Kuryaki & the Valderramas zase vládnou v kategoriích „urban“ a „alternative album“. Tito pozoruhodní Argentinci se šikovně pohybují ve stylech jako funky, soul a hip-hop. Zpívají sice španělsky, ale jejich hudba nezní nijak zvlášť latinoamericky.

Illya Kuryaki & the Valderramas
Čtyři nominace dostal i jednasedmdesátiletý veterán Caetano Veloso, legenda brazilské scény, která stála na přelomu šedesátých a sedmdesátých let u zrodu hnutí Tropicalia. Tehdy se brazilské kořeny divoce mísily s jazzem, rockem, blues a lidé jako Caetano Veloso a Gilberto Gil patřili k průkopníkům moderních směrů.
Veloso vydal tehdy alba jako Caetano Veloso, Tropicália: ou Panis et Circenses, Veloso, Gil e Bethania či Transa.
Byl i politickým aktivistou a měl velké problémy s brazilskou diktaturou, v roce 1969 byli s Gilbertem Gilem dokonce uvězněni. Populární skladatel a zpěvák získal celkem devět latinoamerických a dvě normální Grammy.

Carlos Vives: Volvi a nacerVideo: Sony Music Latin
K dalším úspěšným patří zpěvák Alejandro Sanz s albem La Música No Se Toca (album roku, nejlepší popové vokální album, nejlepší píseň) nebo španělský zpěvák a herec Miguel Bosé, který má dostat mimo jiné ocenění za celoživotní mimořádný přínos.
Trochu překvapivě se mezi nominované dostala soulová a jazzová zpěvačka Natalie Cole z USA, která nemá zeměpisně s ostatními nic společného, ale cenu může získat díky tomu, že letos vydala album ve španělštině En Español a nazpívala duet s Bachata Rosa s dominikánským zpěvákem Juanem Luisem Guerrou. Latinoamerické Grammy se rozdávají 21. listopadu v Las Vegas.