Hlavní obsah

Muzikál La La Land zahájil 73. ročník benátského festivalu

1. 9. 2016, 9:33
Novinky, ČTK

Projekcí americké muzikálové komedie La La Land začal ve středu v italských Benátkách 73. ročník mezinárodního filmového festivalu, na němž o hlavní cenu Zlatého lva soutěží celkem 20 snímků. Vítěze z nich začala vybírat osmičlenná porota v čele s britským oscarovým režisérem Samem Mendesem.

Foto: ČTK/AP - Claudio Onorati.

Zahájení se zúčastnil i herec Jeremy Irons.

Článek

Letošní ročník byl zahájen netradičně bez obvyklé pompézní recepce, kterou organizátoři zrušili na znamení úcty k obětem nedávného zemětřesení ve střední Itálii. Úvodní večer se nesl v podstatně skromnějším duchu než obvykle. V jeho průběhu převzal Zlatého lva za celoživotní dílo polský režisér Jerzy Skolimowski. Ceremoniálu se zúčastnil rovněž britský herec Jeremy Irons.

Prvním snímkem z hlavní soutěže byla na benátském ostrově Lido zmíněná komedie amerického režiséra Damiena Chazelleho o jazzovém pianistovi, který se zamiluje do začínající herečky. Místní novináři v nadsázce tipovali, že Chazelle si v příštím roce za svůj film odnese Oscara. Prestižní ocenění americké filmové akademie totiž získaly oba filmy, které benátský festival otevíraly v předchozích dvou letech - Birdman režiséra Alejandra Gonzálese Iňárritu i Spotlight Toma McCarthyho.

Mezi dalšími filmy v hlavní soutěži je například Na mliječnom putu (Na mléčné dráze) srbského režiséra Emira Kusturici o lásce na pozadí války a poustevnického života. Svůj nový film Frantz o podivném setkání muže a ženy na hrobě společného přítele po první světové válce představí francouzský režisér François Ozon. Na tyto snímky však dojde až v dalších dnech.

Reklama

Související témata:

Výběr článků