Hlavní obsah

V návštěvnosti Tady Vary vede Velký sál hotelu Thermal

7. 7. 2020, 13:25

Devadesát šest kin po celé republice hostí od pátku filmovou přehlídku Tady Vary. Během prvního, prodlouženého víkendu, tedy do pondělí, ji navštívilo 13 453 diváků. Nejvíce z nich tradičně mívá Velký sál hotelu Thermal.

Foto: KVIFF

Součástí akce Tady Vary jsou také oblíbené reklamní předměty, mimo jiné trička.

Článek

Akci připravil organizační tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jako náhradu za letošní zrušený ročník.

Zatím nejúspěšnějším titulem byl v rámci ní zahajovací snímek Než skončí léto australské režisérky Shannon Murphyové, který zhlédlo 3982 diváků. Tento emotivní příběh o síle první lásky bude v českých kinech uváděn od 9. července v rámci labelu KVIFF Distribution.

Delegace v kinech

Členové týmu MFF KV již uvedli projekce ve více než 20 místech republiky, dále se chystají například do Plzně, Pardubic, Hradce Králové, Olomouce nebo Prostějova a dalších míst, prezident MFF KV Jiří Bartoška pozdraví osobně diváky 9. 7. ve 20 hodin v brněnském kině Scala a 10. 7. v 17 hodin v jihlavském kině Dukla.

Ve středu 8. 7. se v rámci přehlídky uskuteční světová premiéra hudebního dokumentu MEKY režiséra Šimona Šafránka, která bude doprovázena besedou režiséra s hudebníkem Miroslavem Žbirkou, přenášenou živě do všech kin přehlídky.

Od 7. do 11. 7. mohou diváci na festivalovém Facebooku a Instagramu každý den v 15 hodin sledovat live streamový rozhovor s jedním z tvůrců vybraných filmů.

 On-line platformy profesionálů

Od 6. července také úspěšně probíhají KVIFF Eastern Promises Industry Days 2020 určené filmovým profesionálům, které se letos konají převážně prostřednictvím on-line platforem.

Program vyvrcholí živou panelovou diskusí s názvem TADY INDUSTRY o filmovém průmyslu v České republice v době krize způsobené pandemií, jejích dopadech a možných vyhlídkách do budoucna se zástupci širokého spektra profesionálů z českého audiovizuálního průmyslu a to 9. července od 14 hodin v pražském kině Přítomnost.

Přehlídka potrvá až do 11. července. Podrobné informace o programu, filmech i seznam zapojených kin jsou k dispozici na stránkách www.kviff.com. Lístky na jednotlivá představení je možné zakoupit přímo v jednotlivých kinech.

Reklama

Související témata:

Výběr článků