Hlavní obsah

Krobot vydal trailer k Velké premiéře

2. 6. 2022, 8:40

V komedii Velká premiéra prchá pražský herec Šnajdr před manželkou do Olomouce, kde chce uvést svůj velký režijní projekt s babičkou.

Trailer k filmu Velká premiéraVideo: Falcon

 
Článek

Hlavní postavu svérázného herce Pavla Šnajdra, který neustále vytváří nejrůznější trapné situace, napsali Miroslav Krobot a Lubomír Smékal na tělo Pavlu Šimčíkovi.

„Představa, že Pavel Šimčík je Pavel Šnajdr, nám při psaní dost pomáhala. Představovali jsme si, jak by asi Pavel – tedy Šimčík – v té nebo oné situaci reagoval. Téma filmu je mu možná dost blízké,“ řekl Miroslav Krobot. U Šnajdra málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček).

Foto: Dušan Tománek

Miroslav Krobot a Jenovéfa Boková

Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová), bývalou herečkou. Oba milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), která jako jedna z mála Pavlův humor chápe a dokáže přistoupit na hry, jimiž se s babičkou společně baví.

„Babička je pro Pavla milou bytostí, poslední pevninou láskyplného vztahu, co mu zbývá. Společně si vymýšlejí nejrůznější situace a dialogy, které docela vyděsí, přinejmenším překvapí, náhodné svědky,” vysvětluje Iva Janžurová.

Do Olomouce si Šnajdra pozval kariérista Grunt (Mirek Krobot), který šéfuje místnímu divadlu a doufá, že představení bude událostí sezony. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry.

Trailer roku. Ryan Gosling jede tramvají do Bohnic a pálí na něj z těžkých zbraní

Filmy a seriály

Komedie Velká premiéra Miroslava Krobota bude uvedena ve světové premiéře na 56. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v rámci programové sekce Zvláštní uvedení.

Do kin vstoupí 21. července.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků