Hlavní obsah

Festival Tady Vary zahájí ve Varech Jiří Bartoška a Marek Eben

23. 6. 2020, 13:13

Bez diváků ve Velkém sále hotelu Thermal začne v osm večer v pátek 3. července filmový festival Tady Vary. V Karlových Varech ho „slavnostně zahájí“ prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška a moderátor Marek Eben. Akci zahájí snímek Než skončí léto. A diváky před projekcí, která proběhne napříč republikou, také na dálku pozdraví.

Foto: KVIFF

Jiří Bartoška a Marek Eben na jedné z vystavených fotografií.

Článek

Tady Vary poběží v termínu zrušeného MFF KV, tedy od 3. do 11. července.

„Bude trochu neobvyklé stát na pódiu ve Velkém sále bez publika. Chceme však, aby přehlídka Tady Vary ve vašem kině přinesla divákům víc než jen běžné filmové představení. Je to náš vzkaz všem festivalovým návštěvníkům, že na ně nezapomínáme a že se těšíme na setkání při dalším festivalovém ročníku,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Osobní setkání

Jednotliví členové festivalového týmu také následně vyjedou do čtyřiceti míst po celé České republice, aby divákům v malých i velkých kinosálech od Karlovarského až po Moravskoslezský kraj představili uváděné tituly, podobně jako tomu bývá přímo na MFF Karlovy Vary.

S diváky se setkají buď osobně, v několika případech také formou živých streamů do všech kin.

V úterý 7. 7. po uvedení filmu Zlovolné historky z předměstí bude umělecký ředitel MFF KV Karel Och zpovídat z kina Světozor na dálku jeho režiséry Fabia a Damiana D’Innocenzovy.

Ve středu 8. 7. po světové premiéře hudebního dokumentu Meky budou debatovat z kina Světozor režisér Šimon Šafránek a zpěvák a hudebník Miroslav Žbirka. Obě besedy budou živě přenášeny do všech kin přehlídky.

Ve čtvrtek 9. 7. pak prezident festivalu Jiří Bartoška pozdraví diváky osobně v brněnském kině Scala a následující den 10. 7. v kině Dukla v Jihlavě.

Podrobné informace o programu, filmech i seznam zapojených kin je k dispozici na stránkách www.kviff.com. Lístky na jednotlivá představení je možné zakoupit přímo v zapojených kinech.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků