Hlavní obsah

Menzelův film získal hlavní cenu na festivalu ve Španělsku

7. 6. 2008, 23:41 – CASTELLÓN

Český režisér Jiří Menzel se svým snímkem Obsluhoval jsem anglického krále získal hlavní cenu za nejlepší film na 20. mezinárodním festivalu komediálního filmu ve východošpanělské Peňíscole. Oznámila to dnes agentura EFE s tím, že cenu Mořská hvězdice převezme při dnešním slavnostním galavečeru.

Článek

Ve Španělsku Menzel bodoval už loni v listopadu, kdy získal zvláštní ocenění na festivalu 100% Europeo v Seville, kterého se zúčastnil jako čestný host. Kromě jeho posledního filmu Obsluhoval jsem anglického krále se tam v programu objevila jeho tři starší díla: Skřivánci na niti, Ostře sledované vlaky a Vesničko má středisková.

Cenu Mezinárodní federace filmových kritiků (FIPRESCI) si za "anglického krále" odnesl Menzel z loňského berlínského festivalu Berlinale. Nejlepším hercem se v Peňíscole stal Jesús Noguero za roli ve filmu Shevernatze, una epopeya marcha atrás (Ševardnadze, epopej kráčí zpět).

Za film Svatba podle Margot byli oceněni herečka Jennifer Jason Leighová a režisér Noah Baumbach. Cenu Costa Azahar získal známý americký herec Leslie Nielsen, který je znám například ze série Bláznivá střela nebo ze staršího snímku Připoutejte se, prosím.

Reklama

Výběr článků