Hlavní obsah

Měl jsem skvělou motivaci - zůstat naživu, říká Michael Caine o filmu Mládí

29. 9. 2015, 10:42

V ukázce z filozofující komedie Mládí se představuje Michael Caine. Už 8. října vstoupí snímek oscarového režiséra Paola Sorrentina do kin.

Upoutávka na film MládíVideo: KVIFF

 
Článek

Pozornost vzbudil nejen při premiéře v Cannes, ale hlavně na letošním karlovarském festivalu, odkud si odnesl Diváckou cenu deníku Právo. Do kin v celé České republice Mládí uvede nový distribuční label KVIFF Distribution, který je společným projektem MFF Karlovy Vary, Aerofilms a České televize.

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky.

Život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.

„Byla radost účastnit se takového projektu,” svěřil se na festivalu v Cannes Michael Caine, který hraje ve filmu dirigenta a skladatele. „Měl jsem k dispozici dva hochy, kteří se mnou opakovali text a moc mi pomáhali. Stimulovalo mě to. Měl jsem skvělou motivaci: zůstat naživu, abych mohl natočit další záběr…”

Reklama

Výběr článků