Hlavní obsah

Lil Nas X a Justin Bieber ovládli ceny MTV

13. 9. 2021, 8:28 • Aktualizováno 13. 9. 2021, 8:45

Rapper známý jako Lil Nas X a popový zpěvák Justin Bieber získali nejvýznamnější ocenění při nedělním udílení hudebních cen americké televize MTV.

Foto: Evan Agostini, ČTK/AP

Lil Nas X

Článek

Sedmadvacetiletý Bieber na ceremoniálu vystoupil po šesti letech a odnesl si domů sošku pro umělce roku a s hitem Peaches také cenu za nejlepší popovou píseň. Hlavní cenu za videoklip roku má se songem Montero (Call Me By Your Name) s homosexuální tematikou dvaadvacetiletý hudebník Lil Nas X.

Nedělní slavnostní večer byl prvním velkým předáváním cen v New Yorku, které se konalo před zaplněným hledištěm od vypuknutí pandemie nemoci covid-19.

Foto: Charles Sykes, ČTK/AP

Justin Bieber

Foto: Charles Sykes, ČTK/AP

Madonna

Foto: Charles Sykes, ČTK/AP

Dave Grohl (Foo Fighters)

Nejlepším R počinem roku byl vyhlášen klip Leave the Door Open projektu Silk Sonic, který tvoří Bruno Mars a Anderson Paak. V latinskoamerické hudbě zvítězili Billie Eilish a Rosalia s písní Lo Vas A Olvidar.

Cenu za nejlepší spolupráci si odnesly Doja Cat a SZA za píseň Kiss me More. V hip-hopu letos kralovali Travis Scott, Young Thug a M.I.A., kteří spolupracovali na skladbě Franchize.

Minulý rok na ceremoniálu diváci být přítomni nemohli a většina vystoupení byla nahrána předem. Na nedělním slavnostním večeru se také objevila řada celebrit, překvapením bylo například úvodní vystoupení Madonny či později zpěvačky a herečky Jennifer Lopezové.

Foto: Charles Sykes, ČTK/AP

Olivia Rodrigová

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Camila Cabellová

Hned tři ceny, včetně té pro nejlepší novou umělkyni, dostala osmnáctiletá Olivia Rodrigová. Skupinou roku je jihokorejská kapela BTS, která také získala cenu za nejlepší píseň v kategorii K-popu. Za 25 let v hudebním průmyslu dostala cenu pro „globální ikonu” rocková kapela Foo Fighters.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků