Hlavní obsah

Kytarista Knopfler kvůli lidským právům ruší koncerty v Rusku

5. 4. 2013, 16:31

Britský rocker Mark Knopfler zrušil plánované koncerty v Rusku. Protestuje tak proti podle něj tvrdému přístupu ruských úřadů k ochráncům lidských práv. Hudebník, který začátkem května vystoupí již popáté v Česku, o tom informoval na svém webu.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Mark Knopfler

Článek

Někdejší frontman slavné britské kapely Dire Straits ruší dvě červnová živá vystoupení v Moskvě a Petrohradu v reakci na nedávné zátahy v ruských úřadovnách různých mezinárodních organizací, včetně Human Rights Watch nebo Amnesty International.

Ruské úřady vpadly minulý měsíc do stovek nevládních organizací. Podle agentury AP se ujišťovaly, že se organizace řídí zákonem, podle něhož se mnohé z nich mají v zemi registrovat jako "zahraniční agenti". Ruská vláda zdůvodnila zákon snahou omezit zahraniční vměšování v zemi. Kritici ale tvrdí, že jím chce lépe potlačovat disidenty.

Knopfler po rozpadu Dire Straits v roce 1995 natočil šest sólových alb, psal hudbu pro filmy a pomohl natočit alba umělcům, jako je Tina Turnerová, Randy Newman a Bob Dylan. Hrál také s řadou jiných známých hudebních osobností, například s americkou skladatelkou a zpěvačkou country hudby Emmylou Harrisovou či americkou rockovou kapelou The Dandy Warhols.

Reklama

Související témata:

Výběr článků