Hlavní obsah

Kapely Poetika a Mirai točily klip k písni Karavana na vrakovišti a psychiatrii

21. 8. 2020, 16:16
Právo, jaš, kul

Skupiny Poetika a Mirai vydávají společnou písničku Karavana. Klip k ní točily na vrakovišti a psychiatrické ordinaci uprostřed lesa. Jeho autorem je Ondřej Kudyn.

Klip k písni Karavana kapel Poetika a Mirai.Video: Universal Music

 
Článek

Spojení kapel je výsledkem mnohaletého přátelství, kdy jejich členové jako kolegové z hudební branže společně odstartovali svá angažmá. Kapely při sobě stály v úplných začátcích a absolvovaly spolu i první vyprodané turné. Společná skladba je tak přirozeným vyústěním jejich kamarádství a vzájemné podpory.

Za textem písničky stojí Ondřej Brejška a Eduard Rovenský z Poetiky. Píseň Karavana je první vlaštovkou z projektu Identity, kterou připravuje Poetika v rámci chystaného stejnojmenného alba. Těšit se fanoušci mohou na tři písně, tři videoklipy, tři hosty a tři různé žánry.

Karavana je skladba o pomíjivosti všeho a všech, a chápání života jako zbytečného, jenž nemá opravdový smysl. „Myšlenka Karavan zaměstnávala mou hlavu přes rok, a proto jsem rád, že se mi ji povedlo převést do písně, a to tak, že ta uvolněná melodie obrousila její pochmurné hrany. Je pravda, že jsem občas marně hledal důvod vůbec něco dělat, když to ve finále stejně pomine, ale nic není tak černé, jak se zdá. Jsou to právě maličkosti a momentální radosti ze života a pocity štěstí, které za to stojí i když pominou. Ty vám totiž nikdo nevezme,“ říká zpěvák Poetiky Ondřej Brejška.

„S Poetikou jsme zažili první větší úspěchy a vyprodané koncerty, na které určitě nezapomeneme. Ondra z Poetiky si dokonce od nás netatérů nechal vytetovat iniciály našich jmen přímo v šatně v Lucerně, takže tam byl obrovský kus srdcařství a vlastně lásky. Na spolupráci nešlo říct ne. Navíc si myslím, že ta píseň je super,“ komentuje frontman kapely Mirai a zve k poslechu nové písně a zhlédnutí nevšedního videoklipu Karavana.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků