Hlavní obsah

Kabaret Pot a lesk v režii Rosti Nováka

27. 5. 2020, 20:01

Ve středu 27. května se z Jatek78 odvysílal první díl kabaretu Pot a lesk aneb 100 lidí 100 chutí v režii Rosti Nováka mladšího a Víta Neznala. K účinkování kromě Cirku La Putyka přizvali i další soubory z repertoáru divadla. Pozvání přijali např. Dekkadancers, Squadra Sua či Heaven’s Gate režiséra Viktora Tauše (Amerikánka).

Záznam: Letní scéna JATKA78Video: Jatka78

 
Článek

K divadelnímu provozu poznamenanému hygienickými opatřeními se Jatka78 navrátí 30. května improvizačním večerem mladého souboru My kluci, co spolu chodíme. Odehraje se na Letní scéně Jatek78. Ta bude v provozu celý červen a červenec a přivítá umělce z řad stálého repertoáru i hosty. Letní scéna uvede také premiéru představení Kaleidoscope Cirku La Putyka v režii Maksima Komara.

Jatka78 patří mezi nezávislá divadla. Jejich příjem až ze 70% tvoří tržba ze vstupného. Při počtu 247 odehraných představení byla v roce 2019 návštěvnost této scény 86,6 %. Vlivem koronaviru musela Jatka78 zrušit zhruba 40 představení, další se podařilo přesunout na jiné termíny. Přestože je hraní v aktuálních podmínkách značně limitní, rozhodla se Jatka78 letošní sezónu dohrát. Při zachování vládních hygienických opatření, zejména pak rozestupů mezi diváky, se bude jednat o kapacitu zhruba 90 osob na představení.

„Jatka78 jsou, ač z malé části, financována z grantů MKČR a MHMP, tedy z veřejných prostředků. Naše divadlo tak vnímáme jako instituci veřejné služby, která nehraje divadlo jen ve chvíli, kdy se jí to vyplatí. Vnímáme odpovědnost k našim divákům, ale i umělcům a dalším dodavatelům služeb. Když chceme, aby se nám celé toto naše prostředí nerozložilo, musíme začít hrát divadlo co nejdříve. A tím je pro nás termín 27. května. Asi ani není třeba dodávat, že se na to dost těšíme,“ říká ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta.

Festival Ji.hlava bude, startuje 27. října

Prvním představením Letní scény bude 30. května improvizační večer souboru My kluci, co spolu chodíme. V červnu uvede několik představení také Vosto5 (Proton !!!, Probuzení, Souboj Titánků).

V rámci Letní scény Jatka78 uvedou také dvě premiéry. 5. června to bude satirické představení Prezidementi od Spitfire Company v titulních rolích se Sašou Rašilovem a Lucií Trmíkovou.

V druhé novince vyzval Cirk La Putyka ke spolupráci osvědčeného finského režiséra Maksima Komara. Jedná se o představení speciálně koncipované pro venkovní hraní. Kaleidoscope je pozorování krásných forem, ojedinělých akrobatických a tanečních prvků na pozadí letního koktejlu barev. Již od 9. června se tak můžete těšit na dynamickou cirkusovou podívanou plnou náročných akrobatických čísel.

Reklama

Výběr článků