Hlavní obsah

Ivana Korolová představuje svůj virtuální svět ve videoklipu Z 0 na 200

23. 3. 2021, 11:00
Právo, jaš, kul

Videoklip Z 0 na 200, k nové písni zpěvačky a herečky Ivany Korolové, vznikl netradičním způsobem real-time produkce, a to ve spolupráci se studiem Xlab. Toto studio pro ni vytvořilo vlastní virtuální svět, kde se téma skladby promítá do 3D projekcí. Klip má na Novinkách.cz premiéru.

Ivana Korolová v klipu Z 0 na 200Video: archiv umělkyně

 
Článek

„Už dlouho jsem chtěla natočit další videoklip a znovu tak lidem připomenout své debutové album Kruhy. Píseň Z 0 na 200 je o chronickém kašlání na druhé, o planých slibech a vlastním světě, kde mám svá pravidla. Také ale v rámci písně zjišťuji, že se karta obrací a já můžu zůstat sama,“ popisuje motivy ke vzniku nového videa Korolová.

„Na jeden záběr jsem musela tímto světem proplout jako v počítačové hře, vyhýbat se předmětům a reagovat na jednotlivé scény a také na tři kamery. Díky tomu nás po skončení natáčení nečekaly dlouhé noci s postprodukcí, ale klip byl vlastně hotov. Jako když si pustíte youtubera, jak hraje videohru,“ dodává.

„Písnička Ivany Korolové Z 0 na 200 perfektně zapadla do koncepce nereálného světa. Se svým okolím hraje prostřednictvím výmluv a lží různé malé hry, až se nakonec sama ztratí ve svých představách, které ji nakonec pohltí. Tuto hru nelze vyhrát,“ říká Deja VJ, tvůrce 3D projekcí.

Ivana Korolová hrála ve filmech Dvanáct Měsíčků, Ať žijí rytíři!, v seriálech Krejzovi, Ohnivý kuře nebo Četníci z Luhačovic. Věnuje se také dabingu. Po smrti Heleny Štáchové převzala v seriálu Simpsonovi dabing Lízy.

V roce 2018 vydala první singl s názvem PMS v žánru elektropop. Ve videoklipu se s ní objevily herecké kolegyně Patricie Pagáčová a Marika Šoposká, která společně s Korolovou napsala text k této i dalším písním. V roce 2019 vydala své debutové album Kruhy, pod producentským dohledem a zároveň autorem muziky Armina Effenbergera.

Reklama

Výběr článků