Hlavní obsah

Indie novinky: Poetic Filharmony, Už jsme doma, Kratochvílová

15. 6. 2011, 15:23
Novinky, Stanislav Dvořák

Hudební novinky se mimo největší nadnárodní firmy urodily i v červnu. Je tu třeba mladá jazz-rocková parta Poetic Filharmony, DVD vydávají veteráni Už jsme doma a výběrovku Jana Kratochvílová.

Článek

Poetic Filharmony: Černej vdovec

Skupina Poetic Filharmony nazvala své druhé album Černý vdovec. Alternativnější rockové publikum by mělo nadchnout. Poetic Filharmony tvoří Roman Hampacher (kytary), Martin Cikánek (minimoog), Roman Džačár (baskytara) a Jan Čevenka (bicí). Vycházejí ze „sedmdesátkového“ jazz-rocku, ale neudržují tento už téměř historický styl jako nedotknutelné muzeum. Zkoušejí i nové prvky (chvílemi se blíží až k drum‘n‘ bassu).

Už Jsme Doma: Jaro, peklo, podzim, zima

Známá alternativní skupina Už jsme doma vydala DVD plné archívních materiálů a raritních videozáznamů o celkové délce téměř tři a půl hodiny. Bonusem je film Václava Kučery Jaro Peklo Podzim Zima z roku 1995, hraný dokument o "dajli mi medajli" Martina Velíška. Dále dokument „Teplice na talíři“, klip Hollywood a 4 bloky ukázek z koncertů z let 1987 (Rockfest), 1992 (San Francisco), 1994 (Petynka), 1997 (Holandsko).

Jana Kratochvílová: No a co

Rozsáhlý výběr všeho zajímavého, co Jana Kratochvílová nazpívala česky před emigrací a po roce 1989.

Dvojcédéčko celkem 36 písniček, těch klasických s různými doprovodnými kapelami, včetně YoYo Bandu, Hevalu, Kroků nebo Motoru, ale také těch průběžně vznikajících ve spolupráci s bubeníkem Jiřím George Hrubešem.

Jiří Grossmann: Až tě náhodou potkám

Připomenout nedožitých sedmdesát a smutných čtyřicet let od smrti, ale především nabídnout co nejkompletnější pohled na Grossmannův hudební odkaz, je cílem nové kompilace ze supraphonských i jiných archivních nahrávek.

Připomenout nedožitých sedmdesát a smutných čtyřicet let od smrti, ale především nabídnout co nejkompletnější pohled na Grossmannův hudební odkaz, je cílem nové kompilace ze supraphonských i jiných archivních nahrávek.

Na více než šedesáti příkladech je zdokumentován jeho kumšt pěvecký, ale především textařský, ve stylu občas semaforsky popovém i countryovém.

Reklama

Výběr článků