Hlavní obsah

Hry Semaforu vycházejí na patnácti CD

3. 12. 2019, 15:57
Novinky, Stanislav Dvořák

V balíčku 15 CD Zuzana, Jonáš a spol. vychází celkem devět her k šedesátému výročí legendárního Semaforu. Pocházejí z let 1959–1964.

Foto: Supraphon

Semafor - devět her na CD

Článek

„Hry tvoří základ vrcholného období slávy divadla, které podstatně ovlivnilo kulturní dění v naší zemi ve druhé polovině 20. století. Na scéně Semaforu se vystřídaly takřka všechny tehdejší významné pěvecké a herecké hvězdy, oba autoři pro ně složili stovky písní a výstupů. Mnohé hry vycházejí v kompletu Zuzana, Jonáš a spol. v plné délce vůbec poprvé. Těžiště tvoří záznamy z archivu divadla Semafor, doplněné nahrávkami z archivu Supraphonu, České televize a soukromých sběratelů,“ vysvětlila producentka mluveného slova v Supraphonu Naďa Dvorská.

Jiří Suchý: Vadí mi sprostota a ztráta velkorysosti

Kultura

Jde o hry Člověk z půdy, Zuzana je sama doma, Taková ztráta krve, Nocturné, Zuzana je zase sama doma, Šest žen, Jonáš a tingl tangl, Zuzana není pro nikoho doma a také dobovým televizním záznamem proslavený Recital 64. V nahrávkách vystupují vedle Suchého a Šlitra například Miroslav Horníček, Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Karel Gott, Pavlína Filipovská, Zuzana Stivínová, Karel Štědrý, Pavel Sedláček, Jana Malknechtová a řada dalších herců a zpěváků.

Komplet Zuzana, Jonáš a spol. vybavil doprovodným textem znalec divadla Semafor Lukáš Berný.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků