Hlavní obsah

Herecké sdružení ocenilo snímek Špinavý trik

20. 1. 2014, 8:26

Americké Sdružení filmových a televizních herců (SAG) ocenilo kriminálku Špinavý trik jako film s nejlepším hereckým obsazením. Cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Cate Blanchettová za svůj výkon ve snímku Jasmíniny slzy, nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Matthew McConaughey za účinkování ve filmu Klub poslední naděje.

Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Cate Blanchettová s cenou

Článek

Drama Klub poslední naděje bylo oceněno i v kategorii nejlepšího herce ve vedlejší roli, kterou vyhrál Jared Leto. Cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli pak dostala Lupita Nyong'oová ze snímku z otrokářské éry v Americe 12 let v řetězech.

Vůbec nejlepší herecké obsazení měl podle SAG film Špinavý trik, v němž účinkovali Bradley Cooper, Amy Adamsová, Jennifer Lawrenceová a Christian Bale. Kriminálka Špinavý trik má spolu s vesmírným thrillerem Gravitace také nejvíce nominací na Oscara. Každý ze snímků byl nominován v deseti kategoriích.

Herecká asociace oceňovala také představitele z televizních projektů. Nejlepšími herci v televizních filmech se přitom staly legendy známé především z pláten kin. Michael Douglas tak získal ocenění za svůj herecký výkon ve filmu televize HBO Liberace! a Helen Mirrenová za účinkování ve filmu Phil Spector, který je rovněž z produkce HBO.

Několik ocenění posbíral sitcom z produkce ABC Taková moderní rodinka, který byl vyhlášen za nejlepší komediální seriál a Ty Burrell se stal nejlepším hercem komediálních seriálů. Nejlepší televizní komediální herečkou pak byla vyhlášena Julia Louisová-Dreyfusová ze seriálu Viceprezident(ka). SAG udělilo cenu za celoživotní dílo 81leté Ritě Morenové známé například z filmového zpracování muzikálu West Side Story (1961). Morenová na pódium doslova přitancovala a vysloužila si ovace vestoje.

Reklama

Výběr článků