Hlavní obsah

Flamenková kytara Paca de Lucíi zazní v Lucerně s hlasem Duquendea

24. 5. 2012, 15:49
Novinky, Stanislav Dvořák

Paco de Lucía, který se stal téměř synonymem pro španělskou kytaru a flamenco, se vrací 26. června do Prahy, kde vystoupí v Lucerně se známým zpěvákem Duquendem. Ten se představí ještě předtím sólo na pražském Respectu (16.6.-17.6.).

Článek

Paco de Lucía proslavil flamenco po celém světě a spolupracoval s věhlasnými americkými muzikanty, jako jsou Chick Corea, John McLaughlin nebo Al Di Meola. Za svůj dlouhý život vydal desítky alb a jeho hudba pronikla i do filmů Carlose Saury nebo Woodyho Allena. Dosud poslední album Cositas Buenas vydal před šesti lety.

V Praze ho doprovází zpěvák Duquende, jehož drsný hlas připomíná např. náladu Gipsy Kings. Duquende je považován za nástupce největší flamencové osobnosti 20. století Camarona a vedle tradičních písní má v repertoáru i Leonarda Cohena.

Koncert obohatí i tanečník Farruco, vnuk prý nejslavnějšího romského tanečníka El Farruca, zakladatele andaluského tanečního rodu. „Dva a půl tisíce lidí v sále přestalo dýchat a s vypětím všech sil pozorovalo démonické pohyby jeho těla a tleskání dlaní. Připomínal tornádo, divoké andaluského býka, surový diamant z dědictví velké El Farruca,“ napsal o něm španělský tisk.

Koncert proběhne v rámci série Jazz Meets World. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro a se slevou na www.jmw.cz.

Reklama

Výběr článků