Hlavní obsah

Jiří Suchý se nefláká. Točí film o armádě

17. 10. 2020, 9:38
Právo, Andrea Zunová

Principál pražského divadla Semafor Jiří Suchý točí dokumentární film Pochodem vchod aneb Zastavit stát. „Přestaňte se, prosím, konečně domnívat, že v době, kdy se v divadle nic neděje, se Suchý fláká. Suchý neboli já se nefláká, ale točí překrásnej, aspoň si myslím, dokumentární film na téma já a armáda,“ sdělil.

Foto: Irena Zlámalová

Jiřímu Suchému to v roušce sluší.

Článek

Film režíruje sám a hraje v něm hlavní roli. Za kamerou je jeho dlouholetá spolupracovnice Irena Zlámalová a střih má na starosti Zdeněk Houška.

„Až film uvidíte, zjistíte, že můj pacifismus nevylučuje můj setrvalý obdiv k vojsku jako takovému, ať už jsou to miniaturní vojáčci, bojová letadla, kterých mám plnou krabici, ale i vzpomínky na válečná léta, kdy spojenecká vojska převálcovala Německo i s Adolfem Hitlerem. Ono je to všechno hrozně složitý, a o tom právě jsem se rozpovídal ve zmíněném filmu,“ uvedl Suchý.

Ke své nové filmové roli sdělil: „Dělám pouhého režiséra a nabídl jsem si hlavní roli. Tuto jsem po chvilce okázalého zdráhání přijal. A teď se sebou vyjednávám o honoráři. Jako producent obracím každou korunu a jako hlavní star dělám drahoty.“

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků