Hlavní obsah

Do kin míří necenzurovaná verze dokumentu V síti. Bude přístupná od 18 let

7. 7. 2020, 9:51

Tvůrci jednoho z nejnavštěvovanějších filmů posledních měsíců, dokumentu V síti, připravili pro diváky jeho novou verzi. Ukážou v nich „nejtvrdší“ podobu záběrů, které pořídili při mapování chování sexuálních predátorů, jejichž terčem zájmu jsou dvanáctileté dívky. I proto bude tato verze přístupná až od 18 let.

Trailer k filmu V sítiVideo: Aerofilms

 
Článek

Dokument režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka se stal s více než 410 tisíci diváky nejnavštěvovanějším filmem roku v ČR. Jeho nová verze půjde do kin ve čtvrtek 9. července pod názvem V síti 18+.

Od standardní distribuční verze přístupné od patnácti let se liší tím, že nezakrývá explicitní scény a divákům tak velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Tváře agresorů ovšem zůstanou nadále záměrně rozostřené.

Prevence zneužívání dětí

K tomuto nečekanému kroku se tvůrci rozhodli na základě debaty s diváky i sexuology. Výtka ze strany řady diváků totiž zněla: „Jak je možné, že ty zneužívané děti to vidět musí a my ne?”

Známý sexuolog prof. Petr Weiss k tomu dodává: „Každý, kdo se vědomě dopouští nebezpečných sexuálních aktivit na síti, musí vědět, že svým chováním ubližuje nevinným dětem. Tato verze filmu divákům velmi názorně zprostředkuje pocity těch, kteří jsou oběťmi tohoto chování. Proto ji vítám jako cenný příspěvek k prevenci sexuálního zneužívání dětí.”

 V kinech po celé republice

Současně s verzí V síti 18+ půjdou v českých týdnech i jeho předchozí podoby, tedy V síti a V síti: Za školou. Projekce budou nadále pokračovat ve více než 170 kinech po celé republice včetně letních kin a autokin.

V síti

  • 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu.
  • Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.
  • Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias "dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností.
  • Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků