Hlavní obsah

Čtvrtníček a Polívka hrají bohy v pohádce Největší dar

30. 7. 2020, 14:19
Novinky, Stanislav Dvořák

Česká pohádka Největší dar je před dokončením, ale aby se dostala do kin, potřebuje pomoc na HitHitu. Petr Čtvrtníček, který hraje slovanského boha Peruna, oslovil fanoušky v novém videu.

Petr Čtvrtníček hraje PerunaVideo: Bontonfilm

 
Článek

„Pošlete nějakou tu kačku, ať je tahle pohádka dobře nabarvená a sestříhaná, ať je dokončena a může jít do světa, stojí to za to,“ vzkázal Čtvrtníček. Kvůli koronaviru odešli někteří partneři pohádky, která potřebuje dodělat barvení, zvuk nebo trikové sekvence.

Foto: Bontonfilm

Petr Čtvrtníček

Největší dar vychází ze slovanské mytologie a vyskytují se v něm bohové Perun, Radegast, Veles nebo Černobog a Svarožic. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně a svrhne na lidský svět krutou zimu. Bohové a smrtelníci se musí spojit a společně zamezit Morenině řádění. Bohy a bohyně hrají Boleslav Polívka, Anna Polívková, Chantal Poullain, Jiří Dvořák, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Martin Stránský, smrťáka hraje Petr Vančura, v lidských rolích se představí Radim Fiala nebo Radek Melša.

Foto: Bontonfilm

Bolek Polívka

„Chceme představit příběh, za kterým si stojíme a který divákům umožní poctivý zážitek v kině. Taková pohádka musí být dokonale ozvučená, sestříhaná a musí bavit. Uvést do kin technicky nedotažený film není možné,” uvedla Marta Gerlíková Santovjáková, jež s Dariou Hrubou pohádku Největší dar režírovala.

Tvůrci filmu se proto rozhodli obrátit na diváky a veřejnost s žádostí o podporu prostřednictvím služby HitHit. Kdo filmu přispěje, může si vybrat některou z odměn, včetně účasti na slavnostní premiéře, darů od herců nebo artefaktů z filmu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků