Hlavní obsah

Chráníme značku. Manažer vysvětlil, proč skartoval Batgirl za 100 milionů dolarů

5. 8. 2022, 16:41

Filmový svět tento týden překvapila zpráva, že Batgirl nebude mít žádnou premiéru. Ani na internetu. Kontroverzní rozhodnutí obhajoval generální ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav.

Foto: Profimedia.cz

David Zaslav

Článek

„Nevypustíme film, aby vydělal čtvrťák, a nevypustíme film, pokud v něj nebudeme věřit,“ uvedl Zaslav.

„Tohle jsou značky známé všude na světě,“ řekl o komiksech DC. „Soustředíme se na kvalitu. DC je něco, co bychom mohli dělat lépe, a na to se teď zaměříme,“ dodal manažer.

O filmu Batgirl se domnívá, že nesplňuje nutné standardy. „Naše práce je také chránit značku DC. A to uděláme.“

Režiséři filmu Batgirl Adil El Arbi a Bilall Fallah vydali po oznámení, že film jde do stoupy, prohlášení, že jsou rozhodnutím „zarmouceni a šokováni”. Nebude jim to ale zjevně nic platné.

Foto: Warner Bros.

Batgirl

Rozpočet filmu se podle amerického tisku pohybuje zhruba mezi 70 a 100 miliony dolarů (1,7 až 2,4 miliardy korun). Podle tisku proběhly testovací projekce a reakce lidí byly hrozné. Film nejde nijak sestříhat nebo opravit.

Ve snímku si hlavní postavu zahrála Leslie Grace a další role třeba J. K. Simmons, Michael Keaton nebo Brendan Fraser. Na začátku jednal o roli i Sylvester Stallone, který měl ztvárnit zápornou postavu jménem Firefly, ale nedohodl se na podmínkách, a tak v Batgirl není.

Reklama

Výběr článků