Hlavní obsah

A přece točí. Woody Allen uvede nový film v září

11. 8. 2020, 13:12
Novinky, Stanislav Dvořák

Režisér Woody Allen je sice v současné Americe „toxickou“ osobou, ale ve Španělsku to zjevně málokoho zajímá. Svůj nový film Rifkin's Festival tam Allen natočil a taky tam bude mít premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Woody Allen

Článek

Ve filmu se objeví i herec Damian Chapa, který uvedl, že roli rád přijal a Allena si váží. Allen je léta obviňován ze sexuálního zneužívání adoptivní dcery, ovšem důkazy chybí.

„Nabídli mi roli ve filmu jednoho z nejrespektovanějších hollywoodských režisérů své doby,“ uvedl Chapa. Allen je podle něj brilantní a na place se cítil velmi bezpečně.

Rifkin's Festival je komedie, která se natáčela v San Sebastianu, kam přijíždějí američtí manželé na festival. Manželka se záhy zamiluje do francouzského režiséra a manžel má pletky s místní Španělkou. Hlavní role dostali Elena Anayová, Louis Garrel, Sergi Lopez, Wallace Shawn a Christoph Waltz. V Americe se ozývají žádosti o bojkot Allenova filmu, ale španělský festival je zřejmě nevyslyší.

Věčný outsider a originální divoch Bukowski by oslavil stovku

Woody Allen se k tomu vyjádřil už loni, když uvedl: „Moje filozofie vždy byla, už od začátku, když jsem začínal před mnoha, mnoha lety, soustředit se na svou práci a pracovat bez ohledu na to, co se děje v mém životě, s mou ženou, dětmi, v politice, nebo na zdravotní stav. Ať se děje, co se děje, soustředím se na svou práci.“

Rifkin’s Festival bude v září zahajovacím snímkem 68. ročníku filmového festivalu San Sebastian. Woody Allen bude zahajovat španělský festival už podruhé. V roce 2004 měl tu čest s komedií Melinda a Melinda. Jeho dílo ale v San Sebastianu uvádějí už od roku 1979 (film Manhattan).

Memoáry „toxického” Woodyho Allena nečekaně vyšly

Reklama

Výběr článků