Hlavní obsah

Filmové premiéry: Jurský svět a Láska šílená

11. 6. 2015, 7:08
Právo, Věra Míšková

Tento týden jdou do kin jen dvě premiéry. První letošní letní velkofilm, za nímž stojí jako výkonný producent Steven Spielberg, je určen všem fanouškům prehistorických monster. Vítejte v Jurském světě! Tou druhou je film Láska šílená s mottem „Láska si vybírá nás, smrt si však vybíráme my“.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Filmové premiéry 22. týden

Článek

Jurský svět

Upoutávka na film Jurský světVideo: CinemArt

Je to už dvaadvacet let, co sen excentrického milionáře Johna Hammonda o parku s živými exponáty vyhynulých zvířat skončil tragédií. Nyní jede park na plný plyn a vedení hledá stále nové způsoby, jak jedinečnou atrakci udělat ještě atraktivnější, úžasnější. Jenže pak se jeden z mazlíčků urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a návštěvníky.

Jurský svět, USA 2015, dobrodružný, 125 min., režie: Colin Trevorrow, hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howardová, Vincent D´Onofrio, Omar Sy a další.

Láska šílená

Uoputávka na film Láska šílenáVideo: Film Europe

V Berlíně začátkem 19. století touží mladý básník Heinrich po romantické sebevraždě ve dvojici. Je však zklamaný z necitlivosti lidí kolem sebe, a když nedokáže přesvědčit ani svou sestřenici, ztrácí poslední naději. Naštěstí však potkává Henriette, mladou, skromnou a uzavřenou ženu, která trpí “chorobou duše“ a možná i jinou smrtelnou nemocí.

Láska šílená, Rakousko, Lucembursko, Německo, 2014, 96 min., režie: Jessica Hausnerová, hrají: Birte Schnöink, Christian Friedel, Stephan Grossmann, Sandra Hüllerová a další.

Reklama

Související témata:

Výběr článků