Hlavní obsah

Festival Metronome Prague bude za rok

9. 6. 2020, 12:36
Novinky, ČTK, jaš

Festival Metronome Prague se přesouvá na příští rok. Měl by se uskutečnit 17. až 19. června. Včera to sdělili jeho pořadatelé. Hudební festival se měl původně konat letos v červnu na pražském Výstavišti, pořadatelé ho po vypuknutí pandemie koronaviru přeložili na stejné místo na 17. až 19. září.

Foto: Milan Malíček, Právo

Festival Metronome se koná na pražském Výstavišti.

Článek

Včera uvedli, že kvůli přetrvávající nejistotě z toho, jak bude situace s pořádáním podobných akcí vypadat za tři měsíce, musí festival přesunout. Vstupenky zůstávají v platnosti. Více než polovina kapel, které měly letos vystoupit, potvrdila účast na příštím ročníku.

„Čelíme situaci, kdy si v současné době vzhledem k nejistotě, co bude za tři měsíce, nikdo vstupenky nekoupí, a tak festival nemůžeme realizovat v takové podobě, jako jsme si přáli,“ sdělil organizátor festivalu David Gaydečka.

„Stále dostáváme z ministerstva zdravotnictví odpověď, že se zatím může potkat jen pět set lidí na jednom místě, i přesto, že jsme byli připraveni přijmout veškerá možná i námi samotnými navrhovaná hygienická opatření, která by riziko šíření potenciální nákazy řešila lépe, než jak se postupuje nyní. Bohužel i lety z USA, odkud plánujeme přivézt některé hvězdy, nejsou jisté,“ doplnil Gaydečka.

Reklama

Výběr článků