Hlavní obsah

Festival k 50. výročí Woodstocku byl definitivně zrušen

1. 8. 2019, 9:59
Novinky, Stanislav Dvořák

Jeden ze zakladatelů festivalu Woodstock Michael Lang potvrdil, že dlouho chystaný Woodstock 50 k výročí nejslavnější rockové akce všech dob se nekoná.

Foto: Profimedia.cz

Pořadatel Michael Lang

Článek

Po problémech se sponzory a s povolením na pozemek, kde se festival připravoval, se nepovedl ani přesun do Marylandu. Lang tak obří akci oficiálně odpískal jen pár týdnů před jejím začátkem.

Pořadatelé se snažili Woodstock 50 uspořádat ve Watkins Glen a pak ve Vernonu ve státě New York. Nyní by Lang chtěl, aby se znovu konal v Bethelu poblíž původního kultovního festivalu, který proběhl v roce 1969. Letos to ale už nebude.

„Je nám líto, že nám série neočekávaných překážek znemožnila připravit festival, jaký jsme si představovali. Se skvělým line-upem, který jsme objednali, a společensky angažovaný,” prohlásil Lang.

Foto: Profimedia.cz

Woodstock

Problémy provázely Woodstock 50 mnoho měsíců. Měl to být třídenní obří koncert, kam by přišlo až 30 000 lidí, ale už na jaře přišel festival o jednoho z hlavních sponzorů a nepodařilo se včas prodat lístky.

Zdlouhavá jednání s městem Vernon také k ničemu nevedla. Městská rada festival odmítla dvakrát, ať jim nabízel cokoliv. Poté, co se město otočilo k Woodstocku 50 zády, stáhl se i partner akce Virgin Produced.

„Přes naši obrovskou snahu pomoci Michaelu Langovi a Woodstocku 50 v obnovení jejich festivalu už je teď zjevné, že nám došel čas,“ uvedl v polovině července.

Spolupořadatel akce Greg Peck dává hlavní vinu bývalému finančnímu partnerovi   Dentsu Aegis, který vycouval ze spolupráce v dubnu. Soudce sice pak uvedl, že na to společnost neměla právo, ale už bylo pozdě. Festival se nepodařilo tak rychle přeorganizovat a přestěhovat.

Reklama

Související témata:

Výběr článků