Hlavní obsah

Eric Clapton v Praze pravděpodobně nezahraje, odmítá očkovací certifikáty

22. 7. 2021, 13:28

Eric Clapton musel nejdříve zrušit koncert v Praze v roce 2020, ale nabídl náhradní termín 5. června 2022. I ten je teď v ohrožení. Clapton totiž prohlásil, že nebude hrát na místech, kde se od lidí vyžaduje potvrzení o očkování proti covidu.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Eric Clapton

Článek

Očkovaní se u nás mohou prokazovat certifikátem o bezinfekčnosti, který získají 14 dnů po druhé dávce, pak nemusí na test. V Británii nedávno oznámili, že při vstupu do sálů a klubů se bude vyžadovat potvrzení o očkování.

Clapton to považuje za diskriminaci. Navíc už dříve zveřejnil prohlášení o své strašlivé zkušenosti s očkováním. Odborníci nepopírají, že někteří lidé se mohou cítit po očkování velmi špatně, celkově vzato je ale podle nich očkování prospěšné.

Legendární britský zpěvák a kytarista u nás hraje poměrně vzácně. Kritika ho řadí mezi nejlepší kytaristy všech dob, třikrát vstoupil do rock'n'rollové síně slávy (jako sólista a člen skupin The Yardbirds a Cream) a na kontě má 18 cen Grammy. Mezi jeho nejslavnější skladby patří Layla, Tears In Heaven, Wonderful Tonight, Sunshine of Your Love či Crossroads.

Reklama

Související témata:

Výběr článků