Hlavní obsah

Elektronika a jazz zazní na pražském náměstí zdarma

8. 9. 2021, 16:35

Na pražském Karlově náměstí zahrají 9. září pod širým nebem Portico Quartet, Alex Gough nebo Cotatcha Orchestra. Lístky nejsou třeba. Fanoušci mohou případně přispět dobrovolným vstupným.

Foto: Spectaculare

Portico Quartet

Článek

Koncert, který začne v 15:00, upozorňuje na festival Mladí ladí jazz.

Tradiční open air se ovšem letos uskuteční s několikaměsíčním zpožděním. „Jsme rádi, že se nám podaří letos navzdory okolnostem Mezinárodní den jazzu oslavit. Jak říká jeho ambasador Herbie Hancock: ,K našim životům patří překážky. A teprve jejich překonáním objevíme ten pravý klíč ke štěstí.‘ Pevně věřím, že si o to více náš open air všichni užijeme,“ řekl ředitel festivalu Jan Gregar.

Open air otevře Kateřina Steinerová & Her Swing Boys, kteří Karlovo náměstí promění v taneční garden party 20. a 30. let minulého století. Zorba Že Ja Buddha, projekt baskytaristy Ondřeje Hausera a slovensko-americké zpěvačky Ashley Abrmanové, přinese originální směs alternativního jazzu, elektroniky a hip hopu. K jeho kvalitě a popularitě přispěl nejen v rodném Irsku také mladý bubeník, raper a producent Alex Gough, jehož debutové EP 80 % posbíralo miliony zhlédnutí.

Mezinárodně uznávaný big band Cotatcha Orchestra, založený trumpetistou Jiřím Kotačou, je dalším uskupením, které suverénně dokáže překračovat žánrové hranice a bez problémů spolupracovat se špičkovými interprety u nás i v zahraničí. Program open airu uzavře ve večerních hodinách přední formace britské alternativní scény Portico Quartet.

„Přímý přenos z koncertu nabídne ve svém vysílání stanice Český rozhlas Vltava a bude streamován na facebookovém profilu Mladí ladí jazz i stanice Vltava,“ upozornila za pořadatele Silvie Marková. Další informace jsou na www.mladiladijazz.cz.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků