Hlavní obsah

Dotek lásky na zámku v Litni

17. 6. 2022, 15:25

Scénický koncert pod širým nebem s názvem Dotek lásky se v sobotu 18. června v podvečer odehraje v zámeckém parku ve středočeské Litni, někdejším sídle významné operní pěvkyně Jarmily Novotné. Završí tak letos již devátý ročník pěveckých kurzů pořádaných v Litni každoročně pod vedením předních pěveckých osobností.

Foto: Jan Žirovnický

Margreet Honig (vlevo) a Simona Houda Šaturová jsou lektorkami letošních pěveckých kurzů v Litni.

Článek

Letošní pětidenní kurz společně vedou renomovaná nizozemská pěvkyně a mentorka Margreet Honig a česká sopranistka Simona Houda Šaturová. Účastníci kurzu jsou členové Operního studia Slovenského národního divadla. Program je zaměřený na árie raného romantismu a závěrečný scénický koncert je inspirován Sonety Williama Shakespeara.

„Zaznějí známé i méně známé árie ze slavných oper, jako je Belliniho Náměsíčná, Rossiniho Vilém Tell či Lazebník sevillský, Donizettiho Lucie z Lammermooru a dalších. Z nich vznikl koncept, ve kterém jsem půvabnost pěveckého bel canta v áriích zpracoval do poetických scénických, stylizovaných obrazů zachycujících různé podoby lásky.

Večer se odehraje v zámeckém parku u jezírka, s živou hudbou komorního tělesa pod taktovkou slovenského dirigenta Dušana Štefánka,“ přibližuje podobu koncertu jeho režisér Marek Mokoš.

Reklama

Související témata:

Výběr článků