Hlavní obsah

Český zástupce na Eurovizi se zranil při zkoušce a skončil v nemocnici

30. 4. 2018, 22:54

V portugalské metropoli v pondělí druhým dnem pokračovaly zkoušky evropských zpěváků a zpěvaček, kteří budou soupeřit za necelé dva týdny v hudební soutěži Eurovize. Českou republiku zastupuje na 63. ročníku této písňové soutěže dvaadvacetiletý zpěvák Mikolas Josef, který se ale v neděli při zkoušce na vystoupení zranil.

Foto: Instagram/Mikolasjosef

Mikolas Josef

Článek

Přestože mladý český zpěvák skončil v nemocnici a po poranění krční páteře se nemohl postavit na nohy, všichni z jeho týmu doufají, že se do prvního semifinále 8. května zotaví.

Podle vedoucího české výpravy Jana Borse se tým připravuje i na případnou úpravu choreografie. Sám Josef svým fanouškům vzkázal, že vystoupí, ať se děje, co se děje. Podle portugalského tisku má Česká republika další termín na zkoušku vystoupení 3. května.

Mikolas Josef přijel do Lisabonu se svou vlastní písní Lie To Me. Podle sázkařských webů, z nichž citovala španělská média, patřil dosud český zpěvák mezi favority na vítězství spolu s Austrálii, Bulharskem, Francií či Izraelem.

Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista Mikolas Josef debutoval před třemi lety singlem a videoklipem Hands Bloody. Do širšího povědomí fanoušků se dostal ale až následujícími skladbami Free a Believe. Píseň Believe mu zajistila pozvání od hudebního producenta Nikodema Milewského do Vídně, kde Josef dnes převážně žije.

Slavnostně bude soutěž Eurovize zahájena 6. května v lisabonském muzeu umění, kam vstoupí po modrém koberci všichni soutěžící ze 43 národních delegací. Dva dny nato se bude konat první semifinále, jehož by se měl účastnit i Mikolas Josef. Druhé semifinále je naplánováno na 10. května. O vítězi se rozhodne ve velkém finále 12. května. Vítěze volí diváci a odborná porota.

Reklama

Výběr článků