Hlavní obsah

České koncerty Apocalyptiky poprvé se zpěvem

2. 4. 2009, 10:13
Novinky, Stanislav Dvořák

Finská Apocalyptica se rozhodla radikálně pozměnit zvuk svých koncertů přizváním několika zpívajících hostů. Vyslyšela tak dlouhodobé přání některých fandů. Jak bude znít zpívající Apocalyptica, můžete posoudit sami na jejich miniturné 2009, v jehož rámci vystoupí třikrát v České republice.

Článek

Na koncerty si Finové pozvali méně známé vokalisty i světové hvězdy. Má se tam objevit dokonce  Nina Hagen, Ville Valo ze skupiny HIM nebo Corey Taylor ze Slipknot, dále padla jména Adam Gontier (Three Days Grace), Cristina Scabbia (Lacuna Coil) a Lauri Ylonen (Rasmus).

"Jediným rébusem zůstane patrně do poslední chvíle, kdy kde a s kým z výše jmenovaných Apocalyptica vystoupí. Skloubit jednotlivá data s volnými dny nebude úplně jednoduché. Každý jejich koncert prý má být jedinečný a na každém tedy vystoupí někdo jiný," uvedl Jarda Hainzel z agentury 10:15 Management.

Apocalyptica na sebe v devadesátých letech minulého století upozornila debutem Plays Metallica By Four Cellos, který přinesl svérázné coververze kapely Metallica hrané na elektricky zesílená cella.

Skupina ale později stále více sahala i k originální tvorbě. V tuzemsku je jejich skandinávsky temný styl velmi populární a hráli tu mnohokrát. Letos vystupují 18. dubna ve Zlíně, 19. dubna v Ostravě a 20. dubna v Praze.

Vstupenky na zlínský a ostravský koncert za 660 Kč a pražský koncert za 770 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro, online na www.ticketpro.cz a telefonicky na callcentru 296 333 333, rovněž v síti Ticketportal, online na www.ticketportal.cz a hromadně na tel.: 222 246 283.

Reklama

Související témata:

Výběr článků