Hlavní obsah

České eurovizní kapely Lake Malawi a We Are Domi spolu natočily svěží píseň

22. 4. 2022, 18:44

Hlasy Alberta Černého a Dominiky Haškové ze skupin Lake Malawi, respektive We Are Domi se setkaly v novém společném singlu obou kapel s názvem High-Speed Kissing. Klip pořídil Ruy Okamura. Skladba vychází těsně před začátkem letošní Eurovize a stává se tak zajímavou spoluprací bývalých eurovizních reprezentantů Lake Malawi a aktuálních We Are Domi.

Lake Malawi a We Are Domi v klipu k písni High-Speed KissingVideo: archiv kapely

 
Článek

Singl High-Speed Kissing napsal Černý spolu s maďarskou zpěvačkou Gabi Knoll a dánským producentem Esbenem Svane na Songwriting campu CZ, projektu, který propojuje české a zahraniční producenty, skladatele, textaře a interprety.  Skladba byla od začátku napsaná jako duet, aniž by bylo jasné, kdo jej bude ve finální podobě s Černým zpívat.

Samotná spolupráce s We Are Domi vznikala postupně. „Dominiku s kapelou jsem poprvé objevil ve videu Come Get Lost živě z Vnitroblocku a zamiloval jsem se do jejího hlasu na první poslech. Málo zpěvaček má takhle přirozený neafektovaný projev a výbornou angličtinu,“ vysvětluje Černý.

Oslovit Haškovou ke spolupráci jej však napadlo až mnohem později. „Měli jsme písničku dlouho v šuplíku a pořád jsme hledali ideální zpěvačku. Teprve když We Are Domi zvítězili v českém kole Eurovize, uvědomil jsem si, že by byli pro High-Speed Kissing perfektní. Nejenom že se Dominika do skladby hodí svým hlasem, ale dávalo nám smysl i spojení s Eurovizí. My se připomeneme eurovizním fanouškům a naši zahraniční fanoušci můžou naopak díky High-Speed Kissing hlasovat pro We Are Domi v Eurovizi,“ říká Černý.

Jako skladatel je známý tím, že se vždy snaží do hudby otisknout silnou emoci. Jinak tomu není ani v tomto případě. Energická skladba má svěží a pozitivní náladu, která má v posluchači navodit dobrý pocit ze života, což je v této době více než potřeba. Vše je navíc umocněno odlehčeným klipem z baseballového hřiště Eagles Praha ve stylu amerického filmu pro mladé.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků