Hlavní obsah

Cenu BAFTA za nejlepší film získalo drama Roma

10. 2. 2019, 22:49 – Londýn

Britská akademie filmového a televizního umění (BAFTA) v neděli udělila cenu za nejlepší film černobílému dramata Roma mexického režiséra Alfonsa Cuaróna. Cuarón rovněž získal cenu BAFTA za nejlepší režii.

Foto: Netflix

Snímek z filmu Roma

Článek

Cuarón v projevu poděkoval streamovací společnosti Netflix za to, že podpořila natočení tohoto snímku, který není v angličtině. Drama proměnilo čtyři nominace z celkových sedmi.

Cenu pro nejlepší herečku získala Olivia Colmanová za představitelku hlavní role historického komediálního dramatu Favoritka. Ta již za svůj výkon v tomto snímku získala několik cen, nedávno například Zlatý glóbus.

Foto: Profimedia.cz

Rami Malek dostal za roli Freddieho prestižní ocenění Zlatý glóbus.

Cenu v mužské kategorii nejlepšího herce získal Rami Malek za jeho výkon v roli Freddieho Mercuryho ve snímku Bohemian Rhapsody. Malek prohlásil, že si mimořádně považuje toho, že byl oceněn za tento herecký výkon. AP poznamenala, že cesta filmu, který se stal kasovním i oceňovaným trhákem, byla trnitá kvůli komplikacím a vlažným kritikám.

Favoritka, která s 12 nominacemi BAFTA udělování cen vévodila, získala také ocenění jako nejlepší britský film, nejlepší původní scénář či za nejlepší herečku v hlavní roli.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků