Hlavní obsah

Ani Mordparta, ani Doktor Martin luštitele záhad nepotěší

29. 8. 2016, 12:06
Právo, Eva Zajíčková

Nový krimiseriál televize Prima Mordparta sice získal pro hlavní roli populárního herce Jiřího Bartošku, jenže už první epizoda prozradila, že na přípravě novinky se nejspíš dost šetřilo, takže s přízní diváků by to mohlo jít navzdory hvězdnému obsazení brzy z kopce.

Foto: Česká televize

Miroslav Donutil a Jitka Čvančarová v seriálu Doktor Martin.

Článek

Vypadá to totiž, že žádné jiné želízko v ohni seriál nemá. Jako detektivka nestojí první případ s názvem Nevěsta téměř za zmínku. Případ mladé ženy zavražděné noc před svatbou je až příliš průhledný a dojem nevylepšují ani herecké výkony, ani dialogy.

A ještě ke všemu nahrávka poskytnutá Právu probouzí soucitné přání, aby zvuk byl pouhý omyl, pracovní verze, která do vysílání nedoputuje. Jenže přišel někdy k recenzování nedodělek? Nepřišel. Záhada uštvaného funění herců a klapotu neviditelných podpatků bude tedy vyřešena až po uzávěrce tohoto vydání.

To druhá řada seriálu Doktor Martin s Miroslavem Donutilem, která včera zahájila zároveň s Mordpartou, vypadá opečovaněji. Seriál natočený podle britského originálu znovu sází na pohledné obrázky z horské obce pod Beskydami a znovu se pokouší dráždit zvědavost Martinovým nemotorným sbližováním s Jitkou Čvančarovou. O přízeň více než miliónu diváků, kterou získal v první sérii, se ale napoprvé uchází s pointou, která napovídá, že se už mělo raději skončit.

Za epidemií střevních potíží v Protějově se totiž tentokrát skrývá nová snaživá Martinova recepční, která vaří pacientům v čekárně kávu, a nová myčka nádobí, kterou doktor osobně špatně zapojil. Onen neškodně vyhlížející přístroj proto celý týden nasává vodu z odpadu, „tedy i z hajzlíku, doktore,“ a umývá v ní hrnky na kafe. A myl by je bez sebemenšího závanu podezření nerušeně dál, kdyby se nezašprajcl a nebyl poté odborně diagnostikován instalatérem.

Traduje se, že psát komediální zápletky je dřina. Žádný div, že občas dojde na blouznění z vyčerpání.

Reklama

Související témata:

Výběr článků