Článek
Penzistu koncem července telefonicky kontaktoval neznámý pachatel v místě jeho bydliště a nabídl mu výhodnou investici. Nalákal ho na výhodně vložené peníze do surovin, jako jsou ropa a drahé kovy. Muže nabídka zaujala.
„Dle pokynů poradců si proto vygeneroval QR kód pro provedení platby a ze svého účtu odeslal částku 128 tisíc korun. Asi po čtrnácti dnech poslal další částku a tentokrát podstatně vyšší, a to rovných půl milionu korun,“ popsala ve středu policejní mluvčí Miluše Zajícová.
Pár dní nato se senior od poradců dozvěděl, že investice po chvilkovém zisku začaly vykazovat prudký pád. Aby zachránil svůj zisk způsobeným propadem trhu, tak mu doporučili rychlý záchranný vklad ve výši 250 tisíc korun, který měl obratem zaslat na předem stanovený účet. Platbu ještě ten samý den ze svého účtu odeslal.
„V tomto případě měl ale štěstí, protože tuto platbu vyhodnotila jeho banka jako rizikovou a zablokovala ji. Poškozený díky tomu prozřel a přišel nám vše oznámit,“ konstatovala mluvčí.