Hlavní obsah

Za pokus vraždy hosta v šumperském baru dostal 11 let

5. 6. 2014, 10:59 – Olomouc • Aktualizováno 5. 6. 2014, 11:44

Jedenáct let vězení. Takový rozsudek si vyslechl ve čtvrtek u Krajského soudu v Olomouci Eliáš Majdiak za loňské napadení hostů v šumperského baru. Jednoho pobodal a druhého pořezal. Senát jeho jednání ohodnotil jako pokus o vraždu. Kauzu jeho družky, která hosty ohrožovala plynovou pistolí, bude soud po znaleckém zkoumání projednávat později.

Foto: Luděk Peřina, ČTK

Eskorta vede Eliáše Majdiaka před Krajský soud v Olomouci.

Článek

Uvedl to ve čtvrtek mluvčí soudu Michal Renda. Majdiakovi původně hrozilo deset až osmnáct let.

„Soud přihlédl k závažným následkům při útoku a také k tomu, že se obžalovaný dopustil dvou trestných činů," uvedl Renda. Soud muže potrestal také za výtržnictví. Obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání. Útok se odehrál poté, co personál baru odmítl dvojici pustit dovnitř.

Řádili jako smyslu zbavení

„Začali kopat do mříže, vulgárně nadávat hostům a personálu a domáhat se vstupu do baru," uvedla státní zástupkyně Alice Zatloukalová. Obžalovaná Prokešová začala podle obžaloby hostům vyhrožovat, že je postřílí, a mířila na ně plynovou pistolí. Její partner Majdiak přitom držel v ruce nůž.

Majdiak vzápětí napadl jednoho z hostů. Opakovaně jej bodal nožem do obličeje, krku a ruky a v útoku pokračoval i poté, co poškozený zůstal ležet na zemi. Dalšího muže, který mu přiběhl na pomoc, Majdiak pořezal na ruce. Útočníka zastavil až třetí host.

Marihuana a prášek

Žena podle obžaloby mezitím hostům baru údajně vulgárně nadávala, fyzicky je napadala, kopala do zraněného muže a snažila se je udeřit dřevěnou deskou. Obžalována je z výtržnictví. Dvojice byla pod vlivem alkoholu a drog.

Majdiak před soudem uvedl, že si z útoku moc nepamatuje a o všem se dozvěděl až ráno od policistů. Běžně prý alkohol ani drogy nekonzumuje, v osudný den však užil marihuanu a prášek.

Reklama

Související témata:

Výběr článků