Hlavní obsah

Víkendový požár autovraků v České Lípě vyšetřuje kriminálka

1:02
1:02

Poslechněte si tento článek

Vedle vyšetřovatelů hasičů se příčinami vzniku rozsáhlého požáru v areálu Kovošrotu v České Lípě začala zabývat také kriminální policie. S požárem hasiči bojovali od sobotního podvečera do nedělního poledne.

Foto: HZS LK

Požár na vrakovišti v České Lípě

Článek

Autovraky se v areálu Kovošrotu v průmyslové části České Lípy rozhořely v sobotu před půl sedmou v podvečer. Požár zaměstnal hasiče na dalších 17 hodin, u požáru se vystřídalo 130 hasičů a na pomoc přiletěl také policejní vrtulník s bambivakem. Jeden dobrovolný hasič se při zásahu zranil.

Policie v pondělí uvedla, že vzhledem k rozsahu požáru se příčinami vzniku začali zabývat i kriminalisté. „Ti nyní zjišťují, zda někdo v této souvislosti nespáchal přečin obecného ohrožení z nedbalosti, na který trestní zákoník pamatuje trestem odnětí svobody v rozsahu od šesti měsíců do pěti let,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Foto: ČTK/Vít Černý

Lidé na místě pozorují hořící vraky v areálu Kovošrotu.

Požár podle hasičů způsobil škody ve výši 5,5 milionu korun, zásahem se podařilo uchránit 250 milionů korun.

Související témata:

Výběr článků

Načítám