Hlavní obsah

Výbuch ve Vysokém Mýtě: pro vážně zraněného letěl vrtulník

Vysoké Mýto
Aktualizováno

Jednoho vážně zraněného s rozsáhlými popáleninami převáželi v pátek záchranáři letecky do popáleninového centra po odpoledním výbuchu tlakové lahve v domě ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Záchranka původně hlásila čtyři zraněné, později to upravila na jednoho, další dva lidé vyvázli bez újmy na zdraví.

Požár ve Vysokém MýtěVideo: Stanislava Králová, Novinky

Článek

K výbuchu došlo v obytném domě v Dobrovského ulici. „Máme potvrzeno, že na místě se nacházel jeden těžce zraněný člověk. Letecky ho transportujeme do popáleninového centra v Brně s rozsáhlými popáleninami,“ řekl Novinkám mluvčí záchranky Josef Strašík.

Nikdo jiný by podle mluvčího zraněný být neměl.

Foto: Ludmila Žlábková, Novinky

Hasiči likvidují požár po výbuchu tlakové lahve ve Vysokém Mýtě.

V domě bylo v tu chvíli pět lidí, tři děti a dva dospělí, vážně zraněný je jeden z nich.

Hasiči mají na místě šest jednotek, záchranáři stejný počet. Za hasiče na místo vyráží také intervent.

Foto: Ludmila Žlábková, Novinky

Hořelo v zeleném domě.

„Byl nám nahlášený výbuch tlakové lahve, provádíme kontrolu objektu a budeme ho odvětrávat, protože je silně zakouřený,“ řekla mluvčí hasičů Lucie Pipiš.

Související témata:

Výběr článků

Načítám