Hlavní obsah

V Lázních Bělohrad našli dvě mrtvé ženy a batole, policie má podezřelého

13. 8. 2017, 14:34 – Lázně Bělohrad • Aktualizováno 13. 8. 2017, 18:54
Právo, mip

Smrt tří lidí vyšetřují od nedělního rána královéhradečtí kriminalisté. Mrtvá těla dvou žen a dvouletého batolete našel v rodinném domě v osadě Prostřední Nová Ves, spadající pod město Lázně Bělohrad, jejich příbuzný. Policie má už podezřelého z jejich smrti.

Foto: Novinky

Policie na místě nálezu těl v Prostřední Nové Vsi

Článek

„Po sedmé hodině ranní jsme přijali na lince 158 oznámení o nálezu tří mrtvých těl. Jedná se o dvě ženy ve věku 57 a 29 let a o dvouleté dítě. S největší pravděpodobností zemřely násilnou smrtí. Na místě jsme zadrželi devětadvacetiletého muže," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

„Událost nám oznámil bratr mladší ženy, který se vrátil po noční službě domů,“ doplnila. Po 18. hodině dodala, že zatím nebyl nikdo obviněn a pokračuje vyšetřování.

Zadržený muž je partnerem mladší z mrtvých žen. Policisté ho odvezli k výslechu. Více informací zatím nechtějí podávat. Spekuluje se o tom, že zadržený byl pod vlivem drog nebo psychické poruchy.

Foto: Novinky

Policie na místě nálezu těl v Prostřední Nové Vsi

Policie na místo tragédie povolala také psovoda.

Místostarosta Lázní Bělohrad Jan Pavlásek po 18. hodině ČTK řekl, že na místě stále zasahují policisté. Na místě je pět policejních aut a podle odhadu kolem 15 policistů. "Stále pokračuje ohledání místa činu, podle dostupných informací potrvá ještě několik hodin, jsou zhruba ve dvou třetinách práce," řekl Pavlásek.

Podle něj jde o obrovskou tragédii, kterou v lázeňském městečku nikdo nepamatuje. "Byla to nekonfliktní, oblíbená rodina, starší paní tu před lety provozovala krámek, takže ji znalo hodně lidí," řekl místostarosta. Dodal, že partner oběti, který je podle policie z činu podezřelý, nebyl místní.

Reklama

Související témata:

Výběr článků