Článek
Případ se odehrál v pátek 2. ledna. Před jednou hodinou v noci chtěla policejní hlídka zastavit před ní jedoucí BMW, to ale začalo zrychlovat. Následovalo pronásledování, ke kterému se připojily i další policejní vozy. Při něm řidič BMW na trase z Olomouce směrem do Velkého Týnce chvílemi uháněl i dvousetkilometrovou rychlostí.
Na konci pronásledování začal řidič i se spolujezdkyní od vozu utíkat. Jejich trasu ale prozradily stopy ve sněhu, a tak je brzy policisté zadrželi.
Případ řidiče policie uzavřela ve zkráceném přípravném řízení. Sdělila mu podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení. Zkouška na alkohol byla u něj negativní, test na drogy ovšem odmítl.
Spolujezdkyni, která měla u sebe několik gramů metamfetaminu, prověřují policisté pro podezření z přečinu neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. V případě obvinění a prokázání viny může skončit za mřížemi s trestem od jednoho roku do pěti let.
„Jediné štěstí bylo, že v nočních hodinách nebyl prakticky žádný provoz,“ uvedla k honičce policejní mluvčí Ivana Skoupilová.
Ta upozornila, že by řidiči, kteří se stanou svědky takové situace, měli plynule snížit rychlost a držet se při pravém okraji vozovky, případně bezpečně zastavit, pokud to dopravní situace dovolí.
„Vhodné je také dát najevo, že o přijíždějícím vozidle s výstražnými světly vědí, například zapnutím směrových či výstražných světel. Nevhodné jsou prudké manévry, náhlé brzdění či jízda v těsné blízkosti zasahujících vozidel,“ podotkla Skoupilová.

