Hlavní obsah

U Prostějova se srazil kamion s autem, jeden mrtvý. Dálnice je uzavřená

23. 9. 2021, 7:30 • Aktualizováno 23. 9. 2021, 8:02

Na D46 u Prostějova se ve čtvrtek ráno srazil kamion s osobním autem, při nehodě jeden člověk zemřel. Další tři lidé byli při nehodě zraněni, řekla mluvčí záchranné služby Lucie Mikisková. Dálnice je nyní uzavřena v obou směrech, doprava je odkláněna přes Prostějov, informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Foto: Twitter HZS Olomouc

Smrtelná nehoda u Prostějova

Článek

Kamion se po nehodě podle webu dopravních informací ŘSD převrátil a leží na boku.

Foto: Twitter HZS Olomouc

Smrtelná nehoda u Prostějova

Nehoda se stala před 5:00 na zhruba 23,5. kilometru ve směru z Brna na Olomouc. „Za dosud nezjištěných okolností došlo ke střetu kamionu s osobním vozidlem. Jedna osoba na následky zranění zemřela. V tuto chvíli je dálnice uzavřena v obou směrech a provoz je odkloněn přes město Prostějov,“ uvedla policejní mluvčí.

Při nehodě se další tři lidé zranili. „Dva z nich jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu hydraulickými nástroji a předali je záchranářům. Při vyprošťování jsme využili jak hydraulické nůžky, tak rozpínáky,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Foto: Twitter HZS Olomouc

Smrtelná nehoda u Prostějova

Omezení v dopravě bude podle odhadů řídícího důstojníka trvat minimálně celé dopoledne, doplnila mluvčí hasičů. „Na místě máme technický automobil, povoláme chemický speciál kvůli přečerpání paliva,“ dodala.

Policie apeluje na řidiče, aby byli při průjezdu městem obezřetní a ohleduplní. „Dopravní situace je zde komplikovaná a je nutno počítat se zdržením,“ dodala policejní mluvčí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků