Článek
Podle obžaloby dvojice týrala dítě dva týdny od 31. ledna 2024 do jeho smrti 13. února. Žena už několik hodin po porodu odešla s dcerou z porodnice, což mělo za následek chybějící zdravotní péči.
Projevila se dehydratace a podvýživa a holčička onemocněla zánětem plic a srdce. Dále trpěla hladem, žízní a bolestmi způsobenými opruzeninami.
„Přesto nenavštívili lékaře, ani když byla zjevně nemocná, vystavili ji strádání a silné bolesti. Přivolaná zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje i přes poskytnutou odbornou pomoc nemohla smrti zabránit,“ stojí v obžalobě.
Soud se koná s vyloučením veřejnosti. Novináři tedy do jednací síně nemohou. V minulosti soud vyslechl obžalované a svědky. Hlavní líčení bylo odročeno na září a říjen.

