Hlavní obsah

Trpěla dehydratací, podvýživou i bolestmi. U soudu v Brně se matka zpovídá ze smrti novorozence

Brno

Až 12 let vězení hrozí za týrání ženě a jejímu bývalému příteli, kteří v roce 2024 zanedbali výživu a hygienu u narozené holčičky a způsobili její smrt. Neměli přitom zajištěnou ani pediatrickou péči. Případem se za zavřenými dveřmi zabýval ve středu Krajský soud v Brně.

Foto: Miroslav Homola, Novinky

Krajský soud v Brně projednává případ s vyloučením veřejnosti.

Článek

Podle obžaloby dvojice týrala dítě dva týdny od 31. ledna 2024 do jeho smrti 13. února. Žena už několik hodin po porodu odešla s dcerou z porodnice, což mělo za následek chybějící zdravotní péči.

Projevila se dehydratace a podvýživa a holčička onemocněla zánětem plic a srdce. Dále trpěla hladem, žízní a bolestmi způsobenými opruzeninami.

„Přesto nenavštívili lékaře, ani když byla zjevně nemocná, vystavili ji strádání a silné bolesti. Přivolaná zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje i přes poskytnutou odbornou pomoc nemohla smrti zabránit,“ stojí v obžalobě.

Soud se koná s vyloučením veřejnosti. Novináři tedy do jednací síně nemohou. V minulosti soud vyslechl obžalované a svědky. Hlavní líčení bylo odročeno na září a říjen.

Výběr článků

Načítám