Hlavní obsah

Střelba v rychnovské restauraci: Ženu převezli v kritickém stavu do nemocnice

12. 7. 2019, 5:31 • Aktualizováno 12. 7. 2019, 6:57
Právo, ČTK,

V Rychnově nad Kněžnou se ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer střílelo. V restauraci U Zvonu na náměstí postřelil muž svou ženu. Podle svědectví lidí na facebookové stránce Žijeme Rychnovskem se tak stalo po vzájemné hádce. Útočník byl zadržen.

Střelba v Rychnově nad KněžnouVideo: Aktu.cz

 
Článek

Oznámení o střelbě přijala policie krátce po 20. hodině. „Hlídka policistů, která na místo přijela jako první, nalezla na místě těžce zraněnou ženu a zadržela muže, který je z činu podezřelý. Nikdo další z hostů ani personálu podniku nebyl ohrožen,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková s tím, že na místo ihned vyjeli kriminalisté.

„Ti zde stále pracují a zajišťují veškeré informace a důkazy potřebné k objasnění tohoto činu,“ dodala Ježková s tím, že více informací uvolní police v pátek dopoledne.

Podle informací serveru tn.cz se střelba strhla po vzájemné hádce manželského páru v restauraci. Žena je v kritickém stavu v nemocnici, kam ji transportoval vrtulník.

Rodinná rozepře byla tento týden důvodem střelby také v Kostelci nad Labem. Ve středu večer tam šestapadesátiletý muž postřelil dvaaosmdesátiletou ženu z legálně držené zbraně. Muž je v policejní cele, policie jej podezírá z pokusu o vraždu.

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba v Kostelci nad LabemVideo: Pavel Jaňurek, Novinky

Reklama

Související témata:

Výběr článků