Článek
Agresora uznal vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Rozsudek je pravomocný.
Obžalovaný muž podle svých slov žádný motiv neměl. Vyřvával tam tehdy opilý a stačilo, aby se důchodce, který šel okolo, na něj jen špatně podíval. „Nejprve poškozenému vyhrožoval zabitím. Pak jej doběhl a oběma rukama prudce strčil do zad a shodil ze svahu,“ popsala obžaloba počátek incidentu.
Do muže ležícího na zemi pak obžalovaný kopal a mlátil pěstmi do celého těla. „V průběhu útoku ještě vytáhl nůž a znovu poškozenému vyhrožoval zabitím,“ dodal státní zástupce.
Zbitý senior skončil v nemocnici s mnohačetnými poraněními. „Útok byl veden velmi brutálně a razantně. K těžšímu následku na zdraví poškozeného nedošlo jednak díky jeho vysoké míře fyzické zdatnosti, kdy se snažil aktivně bránit, a také včasnému zásahu svědkyně, která křikem obžalovaného vyrušila a donutila k útěku,“ uvedl soudce Jan Polák s tím, že poškozený se bohužel ocitl ve špatné chvíli na špatném místě.
Policisté útočníka dopadli krátce po činu. Při osobní prohlídce u něj našli mobilní telefon poškozeného.
