Článek
„Muž byl obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti, za který mu hrozí až osm let za mřížemi,“ informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Vyšetřování protáhla nutnost vyslechnout velký počet poškozených.
K nehodě došlo 25. května ve 13:40 u čerpací stanice u Velkého Týnce na tehdy páteřním silničním tahu I/55, který je už nyní nahrazen nově vybudovaným úsekem dálnice D55. Zraněné záchranáři převezli do nemocnic v Olomouci a Přerově.
Nejvážněji zraněný byl řidič osobního auta, který podle zdravotníků utrpěl mnohačetná poranění především v oblasti hrudníku a břicha. V době ošetřování na místě byl nicméně při vědomí a jeho stav byl stabilizovaný.
U řidiče osobního vozidla byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s hodnotami 2,33 a 2,15 promile, informovala policie již dříve.

Osobní auto silný náraz značně poškodil

