Hlavní obsah

Rozjezdili nejcennější území Krkonoš, dostali stotisícové pokuty

2. 9. 2020, 16:54 – Trutnov

Čtyři motocyklisté, kteří 1. dubna jezdili na terénních motocyklech s pásy po zasněžených Krkonoších, dostali od Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) každý pokutu 100 tisíc korun. Jde o nejvyšší možnou sankci. Jeden jezdec pokutu zaplatil, zbylí tři se proti výši pokuty odvolali k ministerstvu životního prostředí.

BEZ KOMENTÁŘE: Motorkáři řádili v chráněných KrkonošíchVideo: KRNAP

 
Článek

"Šlo o velmi závažný přestupek, motocyklisté se pohybovali v nejcennějších lokalitách Krkonoš," řekl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Na udělení pokuty upozornil server Euro.cz. Již dříve správci parku uvedli, že motocyklisté projeli téměř celé Krkonoše, pohybovali se především v nejpřísněji chráněné zóně KRNAP mezi Horními Mísečkami a Obřím dolem.

Po nejcennějších místech Krkonoš se proháněly motorky, policie je pochytala

Krimi

"Rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Hrubě narušili ochranu první zóny KRNAP a ohrožovali mimo jiné i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného," uvedl v dubnu ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Strážci s policisty jednoho jezdce zastihli u hřebenové Luční boudy, zbytek  skupiny potkali v okamžiku, když přijížděl do cíle jízdy na parkovišti na Horních Mísečkách.

Jízdou motocyklistů se zabývala i policie pro podezření z porušení podmínek nouzového stavu a zákazu překračovat státní hranici.

Peníze jdou obci

Vyšetřovatelé však věc podle Euro.cz odložili. "Co se týče možného porušení nouzového stavu, tak z provedeného šetření jsme nedospěli k závěru, že by došlo k porušení jeho podmínek, tedy že by jezdci překročili při své jízdě státní hranici," citoval server mluvčího trutnovské policie Lukáše Vincence.

Pokuty, které pachatelé přestupků dostávají, nejsou příjmem Správy KRNAP. Polovina jde obci, na jejímž katastru se přestupek stal, přičemž obec jej musí použít na zlepšení kvality života v obci. Druhá polovina jde Státnímu fondu životního prostředí, který zajišťuje financování projektů, jako například Zelená úsporám či Dešťovka, uvedl dříve Drahný.

Reklama

Související témata:

Výběr článků