Hlavní obsah

Řidič vyletěl ze silnice a skončil v českobudějovickém rybníku. Nadýchal tři promile alkoholu

Namol opilý 32letý řidič osobního auta havaroval o uplynulém víkendu mezi obcemi Branišov a Dubné na Českobudějovicku. Po silnici se řítil vysokou rychlostí. V zatáčce vyjel ze silnice a narazil do stromu, od kterého se auto odrazilo a skončilo v rybníku. Řidiči, který nadýchal téměř tři promile alkoholu, se nic nestalo.

Foto: PČR Jihočeský kraj

Řidič sjel autem do rybníku Nuzov u Dubného na Českobudějovicku.

Článek

Opilý muž sedl za volant v sobotu 20. června ve tři hodiny odpoledne.

„Řidič volva nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel v levotočivé zatáčce mimo silnici. Poté autem narazil do stromu, od kterého se odrazil a skončil v rybníku Nuzov. Policisté po příjezdu na místo provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala hodnotu bezmála 2,8 promile alkoholu v dechu,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Řidiči vyvázl bez zranění. S auta, které skončilo v rybníku, zvládl i sám vystoupit.

Za řízení v opilosti mu u soudu hrozí až tři roky za mřížemi.

Výběr článků

Načítám