Hlavní obsah

Při kolizi osobního auta s kamiónem na D1 utrpěly zranění i dvě děti

13. 7. 2012, 8:21 – Praha • Aktualizováno 13. 7. 2012, 12:11

Provoz na dálnici D1 u Mirošovic zkomplikovala v pátek ráno srážka osobního a nákladního auta. Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dvě děti, řekl náměstek ředitele středočeských záchranářů Petr Mach. Ve směru na Prahu se jezdilo jedním jízdním pruhem a tvořily se kolony.

Článek

Kolize se stala před 06:30 na 21. kilometru ve směru do Prahy. Řidič kamiónu podle důstojníka mirošovického dálničního oddělení vyvázl bez zranění, horší následky měla nehoda pro posádku osobního auta.

"Jedno dítě přepravila letecká záchranná služba s úrazem hlavy do pražské motolské nemocnice. Druhé dítě utrpělo lehké zranění a skončilo na chirurgii v nemocnici v Praze-Krči," uvedl Mach.

Mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková potvrdila, že v pátek přijali desetiletého chlapce, cizince, s velmi vážným poraněním hlavy. "Leží na ARO, jeho stav je velmi vážný," řekla. Lékaři provádějí nezbytná vyšetření, aby mohli rozhodnout o dalším postupu. O zdravotním stavu druhého dítěte, jehož zranění bylo lehké, informace nejsou.

Mezi zraněnými byly i dvě ženy - jedna měla pohmožděný hrudník a druhá si stěžovala na bolesti zad. Obě záchranáři převezli do benešovské nemocnice. Účastníkem nehody byl podle Macha také muž, kterého záchranáři odvezli do nemocnice jako doprovod. Dálnice byla opět plně průjezdná před 10:00.

Reklama

Související témata:

Výběr článků