Hlavní obsah

Překročil rychlost o 58 km/h a oháněl se pasem Guineje

24. 3. 2011, 16:02 – Karlovy Vary
Právo, vor

Na diplomatickou imunitu afrického státu Guinea se spoléhal řidič sportovního vozidla Jaguar, kterého karlovarská policie nachytala při jízdě 148 km/h na silnici I/6 od Bochova do Karlových Varů, kde je povolená jen devadesátka. Policisté zjistili, že diplomatický pas exotické země platí pouze v Guineji, takže řidič dostane tučnou pokutu a přijde na nejméně půl roku o řidičák.

Článek

„Na silnici I/6 ve směru od Bochova na Karlovy Vary naměřili policisté řidiči ve vozidle Jaguar o více než 50 km/h více než je povolená rychlost,“ popisovala mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Dohnalová, podle které je v místě kontroly povoleno jet pouze 90 km/h.

„Policisté vozidlo zastavili a vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné k provozu a řízení vozidla. Řidič policistům předložil pouze diplomatický pas státu Guinea s tím, že má diplomatickou imunitu,“ pokračovala mluvčí.

Policisté si ale totožnost řidiče s diplomatickým pasem ověřili. „Vše zaprotokolovali a zjistili, že diplomatický pas platí pouze na území státu Guinea, a tak bude celý spis předán správnímu úřadu k projednání. Řidiči nyní hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a také zákaz činnosti řízení motorových vozidel na šest měsíců až jeden rok,“ konstatovala Dohnalová, podle které se policie bude případem i nadále zabývat.

„Budeme prověřovat podezřelé okolnosti ohledně držení diplomatického pasu státu Guinea,“ uzavřela.

Reklama

Související témata:

Výběr článků