Článek
Podle prvotních informací z místa měla odjíždějící souprava metra okolo půl osmé večer zachytit muže na nástupišti. Jak přesně se to stalo, zjišťují policisté.
„Souprava zachytila muže a srazila ho. Do kolejiště metra neupadl a zůstal ležet na nástupišti,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Richard Hrdina.
Na místě zasahovali záchranáři i hasiči.

Provoz na trase metra linky B se v neděli večer přerušil kvůli pádu člověka do kolejiště.
„V péči jsme měli zhruba 40letého muže, který byl pod vlivem nespecifikovaných omamných látek. Utrpěl zlomeninu stehenní kosti, po dobu našeho zásahu byl při vědomí a po ošetření ho posádky se středně těžkým zraněním převezly do nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranářů Karel Kirs.
Provoz metra se dopravnímu podniku podařilo velmi rychle obnovit. Podle jednoho ze svědků to ale vypadalo, že chtěl muž vzteky kopnout do odjíždějící soupravy, která ho pak ale zachytila a chvíli vláčela po nástupišti.
„Přesné příčiny a okolnosti této události zjišťujeme,“ dodal bez dalších podrobností policejní mluvčí.