Hlavní obsah

Policisté podvodně zabavili PC hry, nechali si je pro sebe. Vyšetřuje je GIBS

6. 4. 2018, 12:36
Právo, rav

Velmi nezvyklý případ vyšetřuje od tohoto týdne Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Její pracovníci před třemi dny zjistili, že dvojice mosteckých kriminalistů údajně podvodem obrala prodejce PC her o více než třicet herních nosičů za téměř dvacet tisíc korun, které si pak nechala pro sebe.

Foto: Mapy.cz

Pražská centrála GIBS

Článek

Muži ukázali své služební průkazy, ale představili se smyšlenými jmény a pod falešnou záminkou, že prodejcem nabízené originály her pocházejí z trestné činnosti, nosiče zabavili. Dokonce mu prý vystavili falešný protokol o vydání věci na hlavičkovém papíře teplické policie. Ani jeden z kriminalistů přitom nebyl ve službě.

„Vyšetřovatel již oba obvinil ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a z podvodu, které spáchali ve spolupachatelství. Oběma tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti.“ sdělil v pátek Právu mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Zřejmě nejde o jediný případ

Inspekce oba kriminalisty zadržela, obvinila, ale jejich další vyšetřování již probíhá na svobodě. „Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit,“ doplnil Mitáček.

Zřejmě však nešlo o jediný případ, o čemž svědčí veřejná výzva inspekce dalším občanům Ústeckého kraje, kteří byli vystaveni podobným situacím nebo byli také podvedeni, aby se co nejdříve přihlásili na operační středisko GIBS - 974 839 734, nebo na linku 158.

Reklama

Výběr článků