Článek
Událost se stala během úterní noci. Policista si všiml vozu, které vyjíždělo z čerpací stanice v Chlumčanech na jižním Plzeňsku a nesvítilo. „Kolega přibrzdil, stáhl okénko a chtěl řidiče na tuto skutečnost pouze upozornit. Dotyčný ale na nic nečekal, sešlápl plyn a začal ujíždět,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.
Policista se proto okamžitě za automobilem vydal a zavolal operačnímu důstojníkovi i hlídkám v okolí. Volkswagen zamířil ke skládce Vysoká, dále na Chlumčany a Dobřany. Do akce se zapojily dvě hlídky. „Vozidlo jelo rychlostí kolem sto padesáti kilometrů v hodině,“ nastínila Červenková.
Pronásledování trvalo zhruba patnáct minut, pak policisté auto zastavili a dvaatřicetiletého muže zadrželi. Následně zjistili, že dotyčný má zákaz řízení. Navíc usedl do vozu, které mělo falešnou registrační značku. „Dechová zkouška byla negativní, ale test na drogy vyšel pozitivní na metamfetamin,“ upřesnila mluvčí.

